Komerční sdělení

Jak koupit novou pračku opravdu výhodně?

Jak můžete koupit pračku opravdu výhodně? Kupte si pračku přes internet

autor

redakce

19. října 2020

 
FOTO / Pexels
Kupujete novou pračku a chcete přitom ušetřit? Jak můžete koupit pračku opravdu výhodně? Odpověď je jednoduchá: nakupujte přes internet a využijte některý z osvědčených způsobů, jak nakupovat výhodněji.
Reklama

Kupte si pračku přes internet

Právě nákupy přes internet vám totiž v porovnání s nákupem v klasických kamenných prodejnách přinášejí hned několik možností, jak ušetřit.

1. Využijte výprodeje

Jedna z nejjednodušších, a zároveň i nejběžnějších praktik nakupování přes internet. Na stránkách mnoha internetových obchodů najdete speciální sekci výprodej, ve kterých najdete pračky se slevou. Navíc eshopy s elektronikou nabízejí výprodeje během roku i několikrát. Mezi nejznámější patří různé sezónní výprodeje, například novoroční výprodej, ve kterém můžete koupit pračku se slevou po Vánocích nebo tzv. Černý pátek - porovnání svátek, který vás potěší akcemi v listopadu.

Náš tip: Takovou sekci najdete například v internetovém obchodě Alza.cz pod názvem Výprodej zboží, akce, slevy a výprodej. Alza sleva přece vždy potěší.

2. Počkejte si na Černý pátek

Jedním ze speciálních výprodejových období je i Black Friday (nebo Černý pátek), který je právě v obchodech s elektrospotřebiči často největším výprodejem roku. Mnohé obchody s elektronikou přicházejí během Black Friday se slevami až do výše 80%. Pokud tedy nákup pračky odkládáte již déle, těch pár dní se vám určitě vyplatí počkat. Tento rok připadne Černý pátek na 27. listopadu, avšak některé obchody poskytují výrazné slevy nejen během tohoto jednoho dne, ale během celého týdne.

Do kampaně Černý pátek se každoročně zapojuje i obchod Datart. Přitom právě tento obchod patří mezi ty, kde trvají akce nejdéle - dokonce až 10 dní.

3. Porovnávejte ceny

Nakupování přes internet přináší s sebou i výhodu jednoduchého srovnání cen mezi jednotlivými obchody. Nejlepší tedy uděláte, když si vybraný model pračky vyhledáte na stránkách jednotlivých prodejců a vyberete si tu nejvýhodnější. Co je ještě lepší, tento proces vám usnadní tzv. cenové porovnávače, které proces srovnání udělají dokonale za vás.

4. Buďte věrný

Být věrným se určitě vyplatí. A to i v obchodních vztazích. Pokud totiž nakupujete pravidelně v některém obchodě, který poskytuje věrnostní program, můžete získat různé výhody v podobě dodatečné slevy z ceny pračky, dopravy zdarma nebo jiných benefitů.

5. Ušetřete s CashBack

Dalším z oblíbených způsobů, jakým můžete ušetřit při nákupu pračky přes internet, je tzv. cashback. Stačí, když se zaregistrujete na některém z cashbackových portálů, nakoupíte přes vybraný internetový obchod s elektronikou a po stanoveném čase dostanete zpět předem dohodnutou částku z nákupu. Takovým způsobem dokážete ušetřit i několik procent z vašeho nákupu. Avšak - peníze nedostanete zpět hned při nákupu, ale až o něco později.

6. Vyzkoušejte slevové kupóny

K oblíbeným formám slev při nakupování online dnes už patří i slevové kupony. Jak to funguje? Pokud jste našli svou pračku v obchodě, ve kterém se dají uplatnit slevové kupóny, jednoduše použijete slevový kód do políčka na zadání slevy v nákupním košíku. Internetový obchod vám odečte buď konkrétní slevu z pračky nebo si v něm můžete uplatnit jiné benefity, například dopravu zdarma.

A ještě jedna malá rada na závěr: Pokud máte obavy nakupovat výhradně přes internet, klidně si vyberte v kamenné prodejně, kde vám s výběrem poradí. Nákup však už pak můžete realizovat online, a to často i o několik desítek procent výhodnější.

Další zajímavé články