Pravidla diskuse

Základní principy udržitelné diskuse na Pikant.cz jsou tři: dodržování zákonů, nezneužívání diskusního prostoru ke spamování a slušnost

Cílem diskusí na těchto stránkách je nabídnout prostor, kde se lidé mohou setkávat a vyměňovat si své názory či postřehy. Jsou v něm vítáni i ti, kdo si chtějí diskuse jen číst, nikoli se jich sami účastnit.


Je třeba dodržovat pravidla

Aby tento prostor mohl existovat, musí v něm platit určitá pravidla, stanovená redakcí Pikant.cz. Tím, že člověk vstupuje do diskuse, vyjadřuje s těmito pravidly souhlas a zavazuje se je dodržovat.

V opačném případě si moderátoři vyhrazují právo bez předchozího upozornění skrývat nevhodné příspěvky z diskusí. V případě hrubého nebo opakovaného porušování pravidel mohou moderátoři zablokovat vkládání dalších komentářů daného uživatele. Omezení se může vztahovat na konkrétní e-mailovou adresu, uživatelské jméno nebo IP adresu. Při opakovaném porušování pravidel mohou být také odstraněny všechny předchozí komentáře daného uživatele.

Základní principy udržitelné diskuse na Pikant.cz jsou tři: dodržování zákonů, nezneužívání diskusního prostoru ke spamování a slušnost

1. Buďme partnerem do diskuse

Žádáme vás, abyste k ostatním přistupovali s úctou, neútočili na ně, nezneužívali diskusí k výhrůžkám, obtěžování, pomluvám a šíření nepravdivých informací.

Příspěvky podněcující k násilí vůči konkrétním lidem nebo skupinám obyvatelstva a k rasové, etnické a náboženské nenávisti jsou zakázány. Do diskuse nepatří obscénní a vulgární příspěvky. Přitom nezáleží na tom, zda jsou vulgarity výslovné, nebo jsou "vytečkovány", či je obscenita vyjádřena "opisem".

Redakce Pikant.cz si vyhrazuje právo mazat podle vlastního uvážení texty urážlivé, agresivní, úmyslně komolené a také zjevné provokace. Pravidla diskuse se vztahují také na uživatelská jména diskutujících, důvodem ke smazání komentáře nebo zablokování uživatele tedy může být i samotný "nick" včetně fotografie. Zakázané je psaní příspěvků pod jménem nebo pod fotografií jiné žijící osoby nebo existující korporace.

Není dovoleno zaplavovat diskuse neustále stejným textem či textem s tím samým věcným obsahem. Zapovězeno je také grafické ztvárnění, jehož cílem je přitáhnout zvláštní pozornost (například psaní textů velkými písmeny nebo nadměrné používání emotikonů).

Je nepřípustné propagovat v diskusích komerční produkty, firmy a politické strany a hnutí. Vzhledem k tomu, že není možné předem přesně definovat, co ještě souvisí s diskusí a co už je záměrná propagace, vyhrazují si moderátoři právo toto posuzovat ad hoc.

Diskuse jsou primárně určeny k výměně názorů diskutujících k tématu příslušného článku, ne k distribuci informací z jiných zdrojů. Pokud diskusní příspěvek obsahuje odkaz (URL adresu) na jinou webovou stránku, vystavuje se jeho autor riziku, že komentář bude posouzen jako spam.

2. Dodržujme zákony

Každý diskutující je zodpovědný za dodržování všech zákonů a právních norem, které platí v zemi, kde žije. Zvláště chceme upozornit na možný konflikt se zákonem v případě publikování materiálů odkazujících na dětskou pornografii, porušujících autorská práva a propagujících nelegální drogy. Moderátoři si vyhrazují právo posoudit, kdy je příspěvek už za hranicí zákona.

Materiály zveřejněné na stránkách Pikant.cz jsou chráněny autorským zákonem a jejich další šíření je možné jen se souhlasem vydavatele. Pokud je chcete použít, kontaktujte nás, prosím, na našich internetových stránkách.

3. Buďme zodpovědní

Pikant.cz nepřebírá odpovědnost za obsah jednotlivých příspěvků. Pokud máte podezření, že někteří diskutující porušují zákony či tento kodex, napište nám, prosím.

Při posuzovaní informací uveřejněných v diskusních fórech mějte na paměti, že není v silách Pikant.cz ověřovat pokaždé jejich pravdivost. Zvažujte jejich důvěryhodnost dřív, než na jejich základě podniknete jakékoliv kroky.

Stránky Pikant.cz jsou veřejně dostupné bez ohledu na věk uživatelů internetu. Proto všechny účastníky diskusí důrazně žádáme, aby vzali v úvahu, že komentáře pod články mohou číst i děti.