Zdraví

Domácí pivní sirup proti kašli funguje spolehlivě. Účinek se dostaví velmi rychle a je vhodný i pro děti

Sirup proti kašli se doma hodí

autor

Marie Slováková

18. října 2020

 
FOTO / Pixabay
Kašel dokáže být noční můrou, obzvláště v noci znepříjemní klidný spánek a dokáže být až bolestivý. Existuje něco, díky čemu se zbavíte tohoto neduhu již za několik hodin.
Reklama

Především v podzimních a zimních měsících na nás číhají různé viry a bakterie, které nám znepříjemňují každodenní život. Znáte to, ať děláte cokoliv, nic nepomáhá a nemoc se nás drží jako klíště. Často je nejhorší právě kašel, který nás dráždí. Když pastilky a jiné léky na kašel nepomáhají, je načase sáhnout po surovině, která si hravě poradí i s touto zdravotní komplikací. Budete překvapeni, ale pomůže vám pivo.

Podle lékařů je teplé pivo výborný lék proti nachlazení. Japonští vědci dokonce vyzkoumali, že látky obsažené v chmelu účinně bojují proti zápalu plic, bronchitidě a proti zánětům obecně.

Na přípravu unikátní sirupu potřebujete jen dvě suroviny a můžete začít s přípravou tohoto přírodního léku. Nejlepší na tomto receptu je, že je vhodný i pro děti a účinek se dostaví opravdu velmi rychle.

Co k přípravě potřebujete?

  • 150 g cukru
  • 0,5 litru piva

Postup

Nejprve rozpusťte cukr na mírném ohni, dokud se nepromění na karamel. Následně odstraňte hrnec z tepla a nalijte do něj pivo. Vraťte sirup na sporák a důkladně míchejte, aby se ingredience pěkně spojily. Vařte po dobu přibližně 15 až 20 minut, dokud nebude sirup vypadat jako med. Poté ho uložte do skleněné nádoby.

Dospělím doporučujeme užívat jednu polévkovou lžíci sirupu denně a dětem stačí jedna čajová lžička. Účinek vás překvapí. Druhý den se budete cítit jako rybička.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články