Pití

Na Nový rok si připijte skvělými drinky z nealkoholického sektu. Můžete jich vypít kolik chcete bez rizika kocoviny

Novoroční přípitek si žádá kvalitní drink. A co, že v něm není ani kapka alkoholu?

autor

Kateřina Kofroňová

30. prosince 2021

 
FOTO / Unsplash
Ať už jste si dali předsevzetí, že omezíte pití alkoholu, čekáte přírůstek do rodiny, chcete si zachovat čistou hlavu, nebo se zkrátka chcete alespoň pomocí chutí a vůni na chvíli přemístit na vyhřátou pláž, připravili jsme pro vás několik receptů na vynikající a jednoduché drinky s nealkoholickým sektem.
Reklama

Nealkoholický sekt se vyrábí z kupáže vybraných dealkoholizovaných vín a hroznových moštů s přidáním oxidu uhličitého. Jedná se o svěží ovocný nealko sekt s jemně žlutou barvou. Jeho vůně evokuje žluté plody s nádechem sušeného ovoce. Polosuchá chuť připomíná zralá jablka a hroznovou šťávu. Nealkoholický sekt má navíc až o 50 % méně kalorií.

Nealkoholickým sektem si na Nový rok můžete s přáteli či rodinou připít jen tak, nebo z něj připravit lahodné drinky a koktejly. My jsme pro vás vybrali tři: tropical fizz, mimosu a Pražské jaro.

Virgin tropical fizz

Ingredience na jednu porci

  • 2 lžíce zrnek z granátového jablka
  • 1 lžíce grenadiny
  • 3 lžíce mangového pyré
  • 100 ml ananasové džusu
  • 50 ml kokosové vody
  • 1 bílek
  • 1 lahev nealko sektu
  • lístky máty na ozdobu

Jak na to

Na dno sklenky dejte zrnka z granátového jablka a přilijte grenadinu. Připravte si mangové pyré. Mango oloupeme, dužinu okrájíme, nakrájíme na menší kostky, přendáme do vyšší misky a tyčovým mixérem rozmixujeme dohladka. Do šejkru dejte led, mangové pyré, ananasový džus, kokosovou vodu a bílek. Důkladně prošejkrujte, aby se bílek dobře napěnil. Přelijte do vysoké sklenice, dolijte sektem a ozdobte lístky máty.

Nealkoholická mimosa

Skvělý sváteční nealkoholický drink můžete umíchat i ze sektu a pomerančového džusu. Jednoduše smíchejte v poměru 1:1 nealkoholický sekt a pomerančový džus, nemíchejte a ozdobte buď pomerančovou kůrou nebo plátkem citronu. Ještě lepší chuti dosáhnete, když koktejl namícháte z čerstvě vylisované pomerančové šťávy.

Pražské jaro

Normálně byste sáhly po vodce, jahodovém džusu a suchém sektu. Pokud ale chcete mít z jakéhokoliv důvodu na Nový rok čistou hlavu, vodku nahraďte vodou. Na jeden drink smíchejte 4 cl vody, 5 cl jahodového džusu a nealkoholický sekt. Do sklenice nalijte nejprve jahodový džus, poté vodu (případně sodovku) a dolijte sektem.

Zdroj: TZ Rotkäppchen, recepty.cz.

Další zajímavé články