Tipy a triky

Velká kouzla na malém prostoru aneb když si rádi pochutnáte, ale nemáte v kuchyni místo na mnoho spotřebičů

Multifunkční mikrovlnné trouby vás příjemně překvapí

autor

Marie Slováková

18. září 2020

 
FOTO / JumpStory
Něco dobrého ukuchtit a překvapit tak rodinu, rodiče či návštěvu touží čas od času každá hospodyňka. Pokud máte alespoň středně velkou kuchyni, vícepokojový byt či dům, pořádání hodů pro vás nemusí být problém. Ovšem ve chvíli, kdy žijete v malé garsonce se můžete s drobnými problémy potýkat.
Reklama

Jak vyřešit nedostatek spotřebičů nutných pro uspořádání luxusních hodů, vám poradíme v následujícím článku.

Velká kouzla na malém prostoru

Řešení je přitom prozaické a má trojslovný název: multifunkční mikrovlnná trouba. Přístroje, které aktuálně v obchodech naleznete, totiž oplývají mnoha funkcemi, o nichž jsme před lety pouze snili. Díky nim lze v kuchyni doslova kouzlit. Pokud tedy zamíříte do elektra, zkuste se zaměřit na následující parametry.

Mechanika už je pravěk

Ačkoli dosud při výběru mikrovlnky hrála roli zřejmě velikost, radíme vám nesahat ihned po té nejmenší. Ve větší troubě si totiž bez problémů třeba ohřejete celou pizzu, upečete kuře nebo připravíte více toustů naráz. Zapomenout už byste měli i na mechanické ovládání, kde lze nastavit jediné dva parametry – čas přípravy a výkon. Časem se sice naučíte kombinace, jak co ohřát, ale vy přece doma chcete skutečné pomocníky, nebo ne?

Využijte nové funkce naplno

Pokud nechcete jen něco malého na ohřívání jídla na chalupě za pár stovek, stojí za to si připlatit za nové vychytané funkce. Užitečná je například ta, u níž máte možnost vybrat si, zda chcete jídlo ohřívat, rozmrazovat, zapékat či péct, zvolíte druh pokrmu, jeho hmotnost a mikrovlnka se postará o vše tak, aby byl výsledek dokonalý.

Čerstvá a zdravá jídla zvládne každý

Osvědčí se vám také funkce horkého vzduchu, jak jej znáte z klasické trouby. Zatímco mikrovlny připravují pokrm zevnitř, kruhové topné těleso vám vykouzlí křupavou kůrčičku. A ze zmrazeného pečiva vám během chvilky připraví voňavou dobrotu, jako byste si ji právě přinesli z obchodu.

Chytré trouby dokáží také vařit v páře (funkce Steam). Zelenina si zachová barvu, konzistenci a živiny, rýže se už nikdy nerozvaří a těstoviny budou vždy „al dente“, navíc vám odpadne otravné cezení.

Kvalita nepřijde k újmě

Skoro by se dalo říci, že chytré mikrovlnky nahradí klasickou troubu. Pravda, krocana nebo dva plechy buchet naráz v ní neupečete, ale co se týká kvality připravovaného jídla, tady už si ruce rozhodně podat mohou. Kombinované mikrovlnky jsou prostě důkazem, že i trouba může být chytrý pomocník.

Ale hlavně rada na závěr: nenechejte se při rozhodování odradit množstvím různých funkcí. Ono jich totiž zase tolik není, ale každá značka si je pojmenovává po svém a například pojmy Crisp a Crusty Plate jsou jedno a totéž.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články