Pití

Česneková voda dokáže s vaším tělem zázraky. Naučte se ji správně připravit

Aby měla česneková voda správný účinek, musíte ji pít každý den

autor

Erika Tomanová

02. září 2020

 
FOTO / Depositphotos
Česnek obsahuje látky důležité pro lidské zdraví a již po staletí je používán jako lék. Využijte toto silné přírodní antibiotikum a připravte si z něj česnekovou vodu. Ta dokáže s vaším tělem doslova zázraky. Důležité je, abyste ji pili každý den.
Reklama

Vůbec není žádným tajemstvím, že česnek patří k těm potravinám, které mají blahodárný vliv na náš organismus. I proto se doporučuje udělat si česnekový olej, který se dá využít na více způsobů nebo česnekové mléko, které dokáže zahnat každou chřipku. S nástupem podzimu se začíná skloňovat slovo imunita a my proto hledáme ty nejlepší způsoby, jak ji podpořit, abychom odolali chřipce.

Česnekovou vodu je nejlepší pít hned po probuzení

Věděli jste, že imunitní systém byste měli posilovat už během léta? Na podzim, kdy je chřipkové období v plném proudu je už na její budování pozdě. Svou imunitu můžete podpořit i česnekovou vodou, kterou můžeme snadno označit za zázračnou vodu z úžasnými účinky. Co všechno tato voda dokáže a jak ji připravit?

Jak si připravit česnekovou vodu?

Její příprava je velmi jednoduchá. Vše, co potřebujete je pár stroužků česneku a sklenice vody. Česnek si očistěte a prolisujte ho do sklenice s čistou vodou. Pořádně promíchejte a máte nápoj, který posílí váš imunitní systém a pomůže vám předejít mnoha onemocněním.

Česnekovou vodu je nejlepší pít na lačno - tedy hned po probuzení! Pokud jste dosud začínali každý den sklenicí vody s citronem, tak citrón v tomto období vyměňte za česnek. Pokud nemáte rádi chuť česneku, tak můžete vyzkoušet česnekový čaj. Česnek stačí očistit, nakrájet, přidat do vody a nechat pár minut přejít varem. Takto připravený česnekový čaj (odvar) můžete dochutit medem, ale také zázvorem.

Jaký má česneková voda vliv na organismus?

Česnek obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, z nichž dokáže náš organizmus těžit. Proto vás jistě nepřekvapí, že česnek je tou surovinou, kterou bychom měli jíst ve větších, respektive v přiměřených množstvích. A proč zkusit i česnekovou vodu?

  • Podporuje zdraví ledvin i imunitní systém
  • Pomáhá snižovat krevní tlak
  • Snižuje riziko vzniku osteoporózy
  • Je nápomocná při hubnutí a spalování tuků
  • Odstraňuje toxiny z organismu
  • Pozitivně ovlivňuje aknózní pleť

Rada na závěr

Česnek použijte nejlépe domácí, respektive od pěstitele, kterého znáte a víte o něm, že to nepřehání s chemií. Vyvarujete se tak přítomnosti cizorodých látek. Na česnek dovezený z Číny raději zapomeňte. Je ošetřen tolika chemickými látkami, aby byl schopen skladování a dovozu, že si o jeho příznivém účinku na organismus neděláme iluze.

Další zajímavé články