Zdraví

Domácí nápoj proti bolesti kloubů i vysokému tlaku. Jeho účinky vás dostanou

Některé potraviny dokáží s naším tělem doslova záraky

autor

Erika Tomanová

04. prosince 2020

 
FOTO / Depositphotos
Jídlo je překvapivě mocná zbraň, která dokáže podpořit nebo utlumit v těle probíhající zánět. Proto je tak důležité, abychom přemýšleli nad tím, co, kdy a proč jíme. Jaké koření či bylinky můžete použít pro přípravu protizánětlivého nápoje?
Reklama

Bolest kloubů je jedním z nejčastějších zdravotních problémů. Bolest může postihnout kyčel a ramenní kloub, kotníky, kolena, prsty i zápěstí atd. Tato bolest může mít množství různých příčin. Může být spojena s různými zdravotními problémy i opotřebením kloubů v důsledku věku.

Jednoduchý nápoj, který pomůže od bolesti

Na druhé straně tu je vysoký krevní tlak, který nezpůsobuje žádnou bolest. Může však poškodit cévy a způsobit řadu dalších zdravotních problémů. Pokud se jedná o bolest kloubů či vysoký tlak, tak vám dokáže pomoci náš zázračný nápoj, který má i řadu dalších pozitivních účinků.

Skvělý nápoj proti bolesti

Základem nápoje je zázvor a kurkuma.

Budete potřebovat

  • 1 lžičku čerstvého nebo 1/3 lžičky sušeného zázvoru
  • 1 lžičku čerstvé nebo 1/3 lžičky sušené kurkumy
  • 1/4 lžičky pepře
  • plátek citronu
  • med
  • vodu

Postup

Jako první přiveďte do varu šálek vody. Následně přidejte kurkumu a zázvor a nechte vařit na mírném plameni asi 5 minut. Sceďte, oslaďte medem a nakonec přidejte pepř a plátek citronu.

Proč nápoj tak skvěle funguje?

Kurkuma

Kurkuma pomáhá zmírňovat zánět kloubů, je nápomocná při revmatoidní artritidě i chronických zažívacích potížích či bolesti břicha. Obsahuje účinnou látku zvanou kurkumin, kterou tělo samo o sobě nedokáže absorbovat. Nicméně, pokud se smíchá s pepřem, pak díky peperínu, který pepř obsahuje, tělo kurkumin absorbuje.

Kurkumin také předchází oxidačnímu stresu, snižuje krevní tlak a zabraňuje nepravidelnému srdečnímu rytmu.

Zázvor

Zázvor zmírňuje bolest a záněty v organismu a dokonce mnozí odborníci jeho účinky přirovnávají k účinkům ibuprofenu. Zázvor a látky v něm obsažené jsou vhodné ke zmírnění příznaků artritidy, revma, osteoartritidy, křečí břicha či nevolnosti. Zázvor také stimuluje krevní oběh a pomáhá předcházet kardiovaskulárním problémům.

Med

Alternativní medicína si medu velmi cení a používá ho k léčbě mnoha problémů. Včelí med nebyl v minulosti používán pouze jako sladidlo, ale také jako léčebný prostředek. Pozitivně působí např. při potížích s trávením, potlačuje stres a zmírňuje nespavost. V kombinaci s citrónovou šťávou navíc působí pozitivně při nachlazení. Med má silné antibakteriální účinky a obsahuje také sacharidy, takže může sloužit i jako rychlý zdroj energie. 

Další zajímavé články