Bylinky a koření

Bylinky, které vám pomohou od bolesti žaludku

Jako rychlou úlevu můžete nabídnout svému žaludku podpůrnou přírodní léčbu v podobě rostlin

autor

Klára Sanders

06. ledna 2021

 
FOTO / Pixabay
Žaludek dokáže člověka pěkně potrápit. Bolesti žaludku může způsobit jídlo, ale často i stresové situace, které nás dovedou pěkně potrápit. Pomožte si od bolesti bylinkami.
Reklama

Stres v dnešní době není nic neobvyklého a stresové situace zažívá snad každý. Práce pod tlakem, odkládání řešení složitých problémů, neschopnost cokoli odmítnout. Někdo se se stresem vypořádá jen tak a někomu to trvá déle. Někdy může stres dokonce způsobit bolesti žaludku. Bolest žaludku způsobená stresem může trvat i několik dní. Pokud budeme všechny problémy jen polykat a nepostavíme se k nim čelem, mohou být následkem nepříjemné žaludeční vředy.

Na odmítnutí není nic špatného

Naučit se říkat ne a řešit vlastní problémy, umět přijmout kritiku, zabývat se sebou samým a žít svůj vlastní život není tak docela jednoduché. Ne vždy zvládáme všechny situace podle svých představ. Když už náš stav dojde do fáze, že pocítíme nepříjemnou bolest žaludku a budeme si chtít alespoň trochu ulevit, využijme přírodu. Disponuje celou řadou rostlinek s obsahem hořčin, které dokáží bolest zmírnit.

Nemusíte hned na terapii, nejdříve zkuste bylinky

Hořčiny naleznete i v doplňcích stravy z lékárny. Podporují tvorbu trávících enzymů a žaludečních kyselin, působí také na pohyblivost svalstva trávící soustavy. Jako rychlou úlevu můžete nabídnout svému žaludku podpůrnou přírodní léčbu v podobě rostlin. Mnohé z nich pravděpodobně velmi dobře znáte a máte je doma.

  • Měsíček lékařský léčí záněty zažívacího traktu, vředová onemocnění i neprůchodnost střev.
  • Skořice pomáhá při žaludečních nevolnostech, zvracení a průjmech. Ale nic se nemá přehánět. V příliš vysokých dávkách může být toxická.
  • Hřebíček léčí nadýmání, plynatost nebo koliku.
  • Třezalka tečkovaná umí mimo jiné zmírňovat deprese. Její nálev pomůže při zánětech žaludku, kolikách a vředech.
  • Máta peprná ulevuje při nadýmání a kolikách. Uklidňuje podrážděné vnitřnosti, ulevuje při křečích a průjmu.
  • Lněné semínko zklidňuje podrážděný trávící trakt a pomáhá při léčbě kataru žaludku. Má projímavé účinky.
  • Kurkuma napomůže při překyselení žaludku, který chrání vytvářením slizu. Kurkuma je přírodní antibiotikum. Léčí infekce trávící soustavy a různé druhy nevolností.
  • Pelyněk slouží k podpoře tvorby žaludečních šťáv a mírní střevní křeče.

Vystresovaný organizmus potřebuje daleko více některých vitaminů a živin, protože díky stresu jich naše tělo také více spotřebuje a více vyloučí. V těchto sychravých dnech je dobré nadopovat se vitaminy. 

Další zajímavé články