Tipy a triky

Skvělý tip, jak perfektně vyčistit mikrovlnnou troubu a odstranit nežádoucí zápach. Rychle, levně a ekologicky

Vyčistit mikrovlnku není takový problém, jak se může zdát

autor

Erika Tomanová

14. listopadu 2020

 
FOTO / Depositophotos
Mikrovlnná trouba je skvělý pomocník při ohřívání jídla a díky moderním funkcím i k přípravě pokrmů. Nesmíme ale zapomínat na čištění, protože zanedbaná údržba může vést až k jejímu poškození.
Reklama

Není však třeba ztrácet čas zdlouhavým a namáhavým čištěním mastných a zaschlých nečistot. Máme pro vás tip, jak vyčistit mikrovlnnou troubu snadno, rychle a bezpečně. A navíc se šetrným přístupem k životnímu prostředí.

Proč čistit mikrovlnnou troubu?

Mikrovlnka je sice nenáročný spotřebič, ale je důležité udržovat ji čistou. A proč je nutné ji čistit? Zanedbání pravidelného čištění mikrovlnné trouby může vést k poškození vnitřku mikrovlnky a rovněž k poškození její funkčnosti.

Na vyčištění mikrovlnky vám stačí pouze tři suroviny

Především pak vstupy mikrovln byste měli udržovat čisté. Zanesená a špinavá mikrovlnná trouba má také kratší životnost a v krajním případě může v takové mikrovlnce dojít k poruše nebezpečné nejenom pro samotný přístroj, ale i pro celou kuchyň. 

Základní pravidlo při čištění

Pro čištění mikrovlnné trouby platí jedno zásadní pravidlo: nikdy nepoužívejte čisticí písky či jiný abrazivní přípravek, houbičku s drsným povrchem či dokonce drátěnku. Tyto prostředky by mohly povrch mikrovlnky poškrábat a poškodit. Může tak dojít k narušení toku mikrovln. Používejte pouze měkký hadřík nebo měkkou houbičku. 

Jak na čištění

Skvělé je, že budete potřebovat pouze tři suroviny, které navíc máte skoro vždy doma po ruce.

Vše dejte do misky, promíchejte a misku umístěte do středu prázdné mikrovlnné trouby. Pozor, aby použitá nádobka byla do mikrovlnné trouby vhodná. Zapněte troubu na 2 minuty. Když se mikrovlnná trouba naplní párou, nechte chvíli působit a poté použijte navlhčenou utěrku na vymytí vnitřku.

Malý tip

Pokud se vám stále zdá, že jste se nezbavili všech nečistot, použijte jedlou sodu a mycí prostředek na nádobí. Vnější stranu dveří stačí umýt i klasickým čistícím prostředkem. Pokud však vlastníte mikrovlnnou troubu z nerezavějící oceli, skvrny z tohoto materiálu lze snadno odstranit s pomocí kokosového oleje a papírové utěrky.

Jak odstranit zápach?

Pokud mikrovlnku umyjete, a přesto je z ní cítit zápach, dobře se ho zbavíte pomocí citronové šťávy. Do šálku s vodou přidejte vymačkanou citronovou šťávu, postavte jej na otočný talíř a nechte vřít pár minut.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články