Tipy a triky

Přichystejte dětem na Halloween chuťovky, o kterých budou vyprávět všude, kam přijdou

Pusťte Halloween do své kuchyně, vaše děti vám poděkují

autor

Kateřina Korňová

18. října 2021

 
FOTO / Pexels
Halloween na nás číhá na každém kroku a byť to není původem náš svátek, není důvod, proč si ho nepustit do kuchyně. Vždyť Hokkaidó a ostatní dýně jsme také vřele přijali, Mexické Churros milujeme, tak proč nedovolit jednomu americkému svátku, aby obohatil naše chuťové pohárky a udělal radost dětem.
Reklama

Kde se vzal

Halloween slavili už Keltové, kteří jej vnímali jako den, kdy se stírá hranice mezi světem živých a světem mrtvých. V předvečer všech svatých, tedy 31. října se snažili spojit se různými rituály s těmi, kteří již nejsou mezi živými a pořádali pro ně poté obřady, aby uctili jejich památku. Dnes se Halloween slaví již trochu jinak, ale svůj původní význam si zachoval. Uctít a vzpomenout na ty, kteří tu s námi již bohužel nejsou.

Halloween milují především děti

Proč ho slavit u nás

Byť je tento svátek hojně oslavován především v anglicky mluvících zemích, jeho existenci nelze odmítat a zatajovat. Zkrátka tu je, ať chceme nebo ne. Pro ty z nás, kteří již mají děti odrostlé, tento svátek možná postrádá smysl. Ale jestliže máte malé děti, nebo i teenagery, a nebo jste babička nebo dědeček takových dětí, jistě budou nadšené, když jim na Halloween připravíte chuťovky s tématikou tohoto stále se rozšiřujícího svátku. A nebo je přichystejte i kdykoliv předtím.

Prsty čarodějnice

Skvěle vypadají zkroucené prsty čarodějnice se špičatými drápy. Naprosto jednoduše je vytvoříte tak, že koupíte listové těsto, které nařežete na proužky, proužky zatočíte, nebo jen zvlníte, pomažete vajíčkem, jak jste zvyklí, a na konec kápnete kečup a na něj položíte mandli. Ještě lépe vypadají z kynutého pečivového těsta, ale pokud přípravě nechcete věnovat tolik času, listové těsto stačí.

Ořechové zombie

Smíchejte si 230 gramů másla, 100 gramů hnědého cukru, 1 velký žloutek, 120 g javorového sirupu, 240 gramů hladké mouky, 1 lžičku sody, špetku soli, 50 gramů ořechů a očička ve tvaru bonbonů. Předehřejte si troubu na 180°C. Smíchejte všechny suché suroviny kromě ořechů a očiček. Poté k nim postupně přidávejte ty mokré a zpracujte v těsto. Nakonec zapracujte nadrcené ořechy. Vytvarujte placičky, vmáčkněte do nich očička a dejte péct zhruba na 10 minut.

Kostlivci z perníku

Recept na perníčky má každý z nás schovaný z Vánoc či Velikonoc, kdy je hojně pečeme, obzvlášť pokud máme děti. Nechte však tentokrát stranou všechny zvonečky, kapříky, stromečky či hvězdičky a vyndejte si pouze jednu formičku, a to "pana perníčka". Po upečení a vychladnutí perníčků je bílkovou polevou ozdobte do podoby kostlivců. Geniální, nemyslíte?

Muffiny s bubákem

Základní recept na muffiny zní: 250 gramů hladké mouky, 100 gramů cukru, 2 lžičky prášku do pečiva, špetka soli, vanilkový cukr, 2 vejce, 200 ml mléka a 85 g rozpuštěného másla. Tekuté ingredience prošlehejte dohromady, poté k nim přisypte ty suché a smíchejte dohromady. Lžící poté naplňte muffinové formičky a upečte. Můžete přidat i kakao. Vršky pak dozdobte buď čokoládovou šlehačkou vyšlehanou s mascarpone, zapíchněte sušenku, na kterou napište čokoládovou polevou R.I.P., nebo z bílé fondánové hmoty vytvořte bubáčky s očima. Skvělá dobrůtka na halloweenskou party.

Strašidelné brambory

K obědu můžete dětem dát místo přílohy brambory pečené v troubě. Vtip je v tom, že brambory neloupejte a ještě před pečením do nich kuchyňským nožíkem vyřezejte podobu strašidelného obličeje. Upečte doměkka a můžete podávat. Děti je nejspíš snědí i samotné s kečupem.

Zdroj: showmetheyummy.com, muffinarium.cz.

Další zajímavé články