Vztahy

Diana (31): Vzala jsem si nejlepšího kamaráda z dětství. Dodnes toho nelituji

Když přátelství přeroste v životní lásku

autor

Jitka Wolfová

11. října 2022

 
FOTO / Pexels
Některé příběhy mají hořké konce, ovšem to není případ Diany a Olivera, kteří se znají už od školky. Svůj život prožili bok po boku jako nejlepší přátelé a ač je od toho všichni odrazovali, nakonec přijali fakt, že jsou mnohem víc než jen přátelé a nechali vzájemnou lásku propuknout naplno.
Reklama

S Oliverem se zná Diana už od školky. Od čtyř let jsou nejlepšími kamarády a už v předškolním věku si slíbili, že se v dospělosti vezmou a otevřou si vlastní kavárnu, ve které budou podávat jako specialitu horkou čokoládu s marshmallows. Po dvaceti letech přátelství přerostl jejich vztah v lásku jako trám a od té doby jeden bez druhého neudělají ani krok. Svého rozhodnutí ani jeden z nich dodneška nelitoval.

"Olivera jsem viděla poprvé ve školce a ani nevím proč, ale od prvního dne jsme se stali nerozlučnou dvojkou. Možná proto, že jsme oba takoví snílci, co moc nemají rádi být středem pozornosti. A tak jsme se hned první den potkali v jednom rohu, kde na nás moc nikdo neviděl a nic moc po nás nechtěl. Nejraději jsme měli malý dřevěný kávovar, se kterým jsme si hráli na kavárnu. Byla to naše kavárna a všichni k nám chodili na naši vyhlášenou hořkou čokoládu s marshmallows," popisuje první setkání s Oliverem Diana. "Vždy jsme si říkali, že se jednou vezmeme a pořídíme si vlastní kavárnu," doplňuje své tvrzení o slib, který si s Oliverem dali už ve čtyřech letech.

Jelikož žili oba v malém městě, kde byla pouze jedna školka a jedna škola, pokračovali společně i dál a chodili spolu do třídy celých devět let základní školy. "Měli jsme i jiné kamarády, zažívali první lásky, ale to podstatné jsme vždy prožili spolu a o důležitých událostech v našich životech jsme si vždy dlouze povídali," vypráví Diana. "Oliver slyšel všechny pikantnosti o mé první puse a svěřovala jsem se mu i se vztahy v pozdějším věku stejně jako on mě. Nikdy nám to nepřišlo divné, byli jsme nejlepší přátelé," dodává.

"Nevím, co bych si bez Olivera počala. Byl mi v dětství i dospívání obrovskou oporou, především ve dnech, kdy jsem prožívala nejhorší dny svého života. V sedmnácti letech jsem přišla o oba rodiče, kteří měli tragickou autonehodu, když se vraceli v noci autem z dovolené," pokračuje Diana. V těch dnech to začalo mezi kamarády poprvé dostávat nový rozměr. "Když mě Oliver utěšoval plačící ve své mužné náruči, tenkrát poprvé jsem pocítila, že mi není jen oporou v těžkých dnech. Nemyslela jsem v tu chvíli na to, že je tu pro mě, protože mi umřeli rodiče, ale že je tu, že krásně voní, že mi je jeho přítomnost blízká a že je pro mě možná víc než jen nejbližší přítel," popisuje první okamžiky počínající lásky Diana.

Stesk po rodičích po pár letech přešel ve smíření se s nešťastnou životní událostí, ale vztah obou přátel se začal pomalu měnit. "Párkrát jsme si s Oliverem říkali, že bychom to mohli spolu zkusit, ale když mělo dojít na lámání chleba, raději jsme toho nechali. Měli jsme hrozný strach, že nám to nevyjde a že našim unáhleným rozhodnutím přijdeme o celoživotní a výjimečné přátelství," vysvětluje Diana. "Pak jsme si ale jednoho dne dali naprosto přirozeně pusu, která vše rozhodla. Byla to pusa, na kterou nikdy nezapomenu. Byla malá a něžná, ale byla to taková pusa, na kterou jsem si v tu chvíli uvědomila, že celý život čekám," dodává Diana.

Mnoho přátel i známých však Dianu s Oliverem od vztahu odrazovalo. "Všichni nám říkali, že dva přátelé nemohou být pár, že o sobě příliš mnoho víme a že když to nevyjde, přijdeme jeden o druhého. Ale víte co? Není právě tohle risk v každém vztahu? My jsme zkrátka cítili, že tohle chceme, že tohle je něco, co jsme vnitřně chtěli celý život," popisuje počátky vztahu Diana. S Oliverem se proto na všechny rady vykašlali a dali sami na sebe. "Uvěřit sám sobě a přijmout to, co skutečně chceme, je obrovská zodpovědnost a výzva, ale kdo jiný by nám měl říkat, co máme dělat než my sami," podotýká Diana.

Zanedlouho na to se proto rozhodli, že se vezmou a v přítomnosti svědků a nejbližší rodiny uspořádali skromnou svatbu. Dnes je Diana těhotná a ani na okamžik nelituje, že se s Oliverem rozhodli risknout přátelství a pokusit se vybudovat něco ještě mnohem silnějšího. "A víte co? S Oliverem čekáme miminko a žijeme přesně takový život, jaký jsme si slíbili ve školce. A co se týče našeho plánu s kavárnou, tak ten právě začínáme budovat. Koupili jsme prostory a naše kavárna bude snad brzy stát. A naší specialitou bude, jak asi tušíte, horká čokoláda s marshmallows," uzavírá příběh se šťastným koncem Diana. (Čtenářka si přála zůstat v anonymitě, a proto byla pozměněna jména a fotografie je pouze ilustrativní.)

Co myslíte, vydrží nejlepším přátelům jejich vztah? Nezmění se v partnerském svazku názory jednoho na druhého? Neměli raději zůstat přáteli?

Zdroj: Autorský článek, rozhovor s paní Dianou

Další zajímavé články