Pití

Připravte si česnekové mléko. Elixír zdraví, který zabírá na mnoho neduhů

Česnekové mléko může výrazně zlepšit kvalitu života každého jedince

autor

Erika Tomanová

14. září 2020

 
FOTO / Depositphotos
Česnek se už po celá staletí využívá k léčbě různých zdravotních problémů. Obsahuje cenné vitamíny i minerály, díky čemuž ho mnozí považují za superpotravinu. O léčivých účincích česneku asi nikdo nepochybuje. Avšak v kombinaci s mlékem se z něj stává hotový elixír zdraví.
Reklama

Mléko a česnek jsou základní suroviny, které se jistě najdou v každé domácnosti. Ačkoli jejich kombinace může vypadat všelijak, jedná se o zázračný nápoj nabízející řešení na spoustu zdravotních patálií. Alespoň tak to praví tradiční lidová medicína, která místo chemických léků raději sází na přírodní dary.

Česnek

Za prvé tu máme česnek, který si právem vysloužil čestné místo v přírodní lékárničce. Obsahuje řadu cenných látek, jako jsou alicin dále mangan, vitamin C, vitamin B6, selen a stejně i vlákninu. V menším množství obsahuje také měď, draslík, fosfor, železo a vitamín B1.

Mléko

Na druhé straně je tu mléko, které má rovněž v našem jídelníčku výjimečné postavení. Obsahuje totiž minerální látky, které člověk ke svému zdraví rovněž potřebuje. Nesmíme zapomínat ani na fakt, že obsahuje bílkoviny a poměrně vysoký obsah vápníku a fosforu.

Hotový elixír zdraví, který pořídíte za pár kaček

Co se však stane, když se tyto dvě suroviny smíchají? Vznikne nápoj, který bude chutnat snad každému, tedy i tomu největšímu odpůrci česneku. 

Česnekové mléko

Připravit si tento životabudič není nic složitého a suroviny na jeho výrobu máme prakticky stále při ruce.

Co budete potřebovat
  • 10 rozmačkaných stroužků česneku
  • 500 ml mléka
  • 2-3 lžičky cukru
  • 250 ml vody
Postup
  • Nalijte mléko a vodu do hrnce a přidejte rozmačkaný česnek.
  • Přiveďte k varu. Vařte na mírném ohni asi 5 minut. Občas promíchejte a dávejte pozor, aby mléko nezačalo kypět.
  • Po odstavení přidejte cukr a zamíchejte.

Zdravotní přínosy česnekového mléka

Napomáhá trávení

Česnek je účinné antiseptikum. Posiluje imunitní systém a napomáhá trávení. Navíc čistí lymfatický systém a detoxikuje tělo. Zvyšuje produkci trávicích šťáv a zmírňuje průjem.

Záruka kvalitního spánku

Že teplé mléko navodí ospalost, to už říkávaly naše babičky. Česnek se zase v dobách dávno minulých dával pod polštář, neboť mnozí věřili, že zažene negativní energii a přivolá hezké sny. Tak proč tyto dva uspávací prostředky používat odděleně, když se dají zabít dvě mouchy jednou ranou ve formě nápoje.

První pomoc při artritidě

Správné potraviny mohou podle odborníků průběh revmatoidní artritidy příznivě ovlivnit. Důležité je dbát na zdroje síry, protože ta je nezbytná pro zdraví kostí, chrupavek i pojivové tkáně a napomáhá také vstřebávání vápníku. V čem že tento potřebný prvek naleznete? No samozřejmě, že v mléce a česneku. O důvod víc, proč si dát každý den kapku česnekového mléka.

Sečteno a podtrženo

Česnekové mléko je skutečně zdravé a může výrazně zlepšit kvalitu života každého jedince. Výhodou je, že si ho připravíte rychle a jednoduše. Je výbornou alternativou, pokud nechcete polykat množství tabletek s negativními vedlejšími účinky.

Další zajímavé články