Jídlo

Nejsilnější afrodiziaka, která vystřelí váš sexuální apetit až do oblak

Spojení afrodisiakum ústřice a šampaňské jistě neslyšíte poprvé

autor

Erika Tomanová

23. listopadu 2020

 
FOTO / Depositphotos
Věděli jste, že jsou potraviny, které ovlivňují sexuální aktivitu a především chuť na sex? V různých potravinách se nacházejí užitečné aminokyseliny podporující prokrvení pohlavních orgánů a stimulující tvorbu hormonů.
Reklama

Zvýšenou konzumací takových potravin lze nepřímo podpořit zvýšení chuti na sex, zlepšit funkci pohlavních orgánů a stimulovat potenci. Připravili jsme seznam potravin, které vám pomohou pozvednout náladu i v ten nejhorší den a pozitivně ovlivní vaše intimní chvíle. 

Co je to afrodiziakum

Afrodiziaka jsou látky známé již od nepaměti. Naši předkové jim připisovali důležitou až magickou schopnost zvýšit sexuální apetit a výkonnost. V průběhu dějin se k tomuto účelu používaly nejrůznější látky.

Některé potraviny pozitivně ovlivní vaše intimní chvíle

Jejich přípravou se zabývali většinou šamani a mnohé z nich byly připravovány z pohlavní ch orgánů zvířat. Naštěstí v naší době již víme, že konzumací podobných přípravků si pohlavní touhu ani výkonnost neposílíme. Jsou však potraviny, jejichž konzumací si ke kvalitnějším sexuálním zážitkům pomoci můžeme. Pojďme se tedy podívat, které potraviny jsou označovány za přírodní afrodiziaka.

Ústřice jsou na špici

Pokud se trošku vyznáte, tak spojení afrodisiakum a ústřice jistě neslyšíte poprvé. Nevábný vzhled těchto měkkýšů by vás rozhodně neměl odradit. Patří totiž k nejvýznamnějším přírodním afrodiziakům. Může za to bohatý obsah aminokyselin. Mimo nich ústřice obsahují i ​​mnohé vitamíny, například A, B1, B2, minerální látky jako je jód a jiné důležité nutrienty jako jsou vápník, železo či sodík. Účinek ústřic popisoval již Casanova, zřejmě nejznámější svůdník v dějinách, který je jednak sám s oblibou konzumoval a rovněž je v intimních chvílích přikládal ke rtům svých milenek. Jejich konzumací tedy rozhodně nic nezkazíte. Spíše naopak. 

Exotika na talíři

Ke zvýšení sexuálního apetitu nám pomohou různé látky, které samy o sobě nemají nikterak výrazné účinky, ale jejich kombinace obsažené v potravinách a ovoci mohou v intimních chvílích výrazně napomoci. 

Velice zajímavým druhem ovoce s afrodiziakálními účinky jsou třeba banány. Obsahují speciální enzym zvaný bromelain, který posiluje libido a současně podporuje potenci. Banány obsahují navíc i další látky zvyšující sexuální energii a pocity štěstí.

Kromě banánů můžeme jmenovat i mandle. Obsahují totiž velké množství vitamínu E, který má řadu povzbudivých účinků s spolu se selenem a zinkem zvyšuje chuť na sex.

Výborné jsou i fíky, jejichž sladká chuť je požitkem sama o sobě. Fíky byly odpradávna symbolem hojnosti a plodnosti, proto není jejich význam pro příjemný večer vůbec překvapující. Obsahují množství důležitých látek, které spolu s jejich sladkou chutí osladí i váš milostný život.

Čokoláda a jahody

Tyto dvě potraviny k milostnému životu neoddělitelně patří. Jahody obsahují množství důležitých látek, mezi kterými je i zinek důležitý pro tvorbu testosteronu. Úspěch čokolády nespočívá pouze v její sladké a lahodné chuti, ale hlavní význam mají fenyletylamin a betaendorfín. Tyto dvě látky dokáží vyvolat příjemné pocity v celém těle a tím i zvýšit chuť na milování. Bylo prokázáno, že ženy, které jedí více čokolády, mají kvalitnější intimní život. Při výběru čokolády sáhněte po té, která obsahuje vyšší procento kakaa.

Šampaňské nejen na Nový rok

Šampaňské je klasikou při romantické večeři přesto, že mnozí ani netuší, proč tomu tak je. Jedním z důvodů je jistě jeho jemná, bublinkami doplněná chuť. Právě tato kombinace ve spojení s alkoholem zpříjemňuje intimní chvilky. Abyste navodili tu správnou atmosféru, přidejte do poháru se šampaňským jahody. A vyzkoušet můžete i kombinaci šampaňského s hořkou čokoládou a jahodami. 

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články