Tipy a triky

Osvojte si tři výborné triky, jak co nejrychleji oloupat vajíčko

Jakmile je objevíte, nebudete už chtít vajíčko loupat jinak

autor

Klára Sanders

12. února 2021

 
FOTO / Pixabay
Vajíčko je pro mnohé lidi velmi oblíbená snídaně. Někdy jde oloupat raz dva a někdy to jde opravdu pomalu a z celého vajíčka nám zbyde polovina. Máme pro vás tři triky, díky kterým budete v loupání vajíček úplnými přeborníky.
Reklama

Uvařit vejce zvládne každý. Většina lidí dá vejce po uvaření ochladit do studené vody, potom nakřápne skořápku a prsty mechanicky odlupuje skořápku kousek po kousku. Existují přitom i jiné způsoby. Jakmile je objevíte, nebudete už chtít vajíčko loupat jinak.

Samoloupání ve sklenici

Díky této verzi se natvrdo uvařené vejce oloupe prakticky samo. Stačí nalít tak do třetiny sklenice vodu, do ní vhodit vajíčko a sklenici zakrýt dlaní nebo zašroubovat víčkem.

Pak ve dřezu sklenicí pořádně několikrát protřepte. Skořápka od vajíčka doslova sama odskočí. Vy pak ze sklenice vyndáte krásně holé vajíčko.

Loupání pomocí lžičky

Další chytrou metodou je loupání pomocí čajové lžičky. Nejprve naklepejte širší stranu vajíčka a prsty odloupněte kousek skořápky.

Pak si vemte lžičku a opatrně ji vsuňte mezi skořápku a vejce a pomalu jeďte po celém obvodu vajíčka. Nakonec vejce případně dočistěte a máte hotovo.

Vejce vyfoukněte

Třetí způsob je velmi efektní a pokud se budete chtít ukázat před návštěvou, můžete ho klidně vyzkoušet. Určitě sklidíte ohlas.

Tato metoda spočívá v tom, že vajíčka naklepete z obou stran a na obou koncích odloupnete kousek skořápky. Pak do užší části silně foukněte a druhou rukou vajíčko chytejte. Za chvíli vám ze skořápky vyklouzne do dlaní.

Vodu z vařených vajec nevylévejte

A ještě jeden tip na závěr. Vodu, ve které jste vajíčka vařili, nikdy nevylévejte jen tak do odpadu, byla by to velká škoda. Voda totiž obsahuje mnoho živin a dá se tak doma ještě použít. Nechte vodu vychladnout a pak jí zalejte pokojové květiny. Budou vám za takovou zálivku opravdu vděčné.

Pokud máte zahradu a chtěli byste si dopřát každé ráno čerstvá vejce, postavte si kurník a začnete s chovem slepic. Vyplatí se to! 

Další zajímavé články