Jídlo

Rychlé tvarohové rohlíčky se slunečnicovými semínky jsou skvělou snídaní

Možná se vám podaří obelstít vaše nejbližší a naučit je pomocí křupavých rohlíčků jíst slunečnicová semínka

autor

Klára Sanders

02. května 2021

 
FOTO / Shutterstock
Vyzkoušejte recept na křupavé rohlíčky plné slunečnicových semínek. Připravte si je čerstvé například o víkendu a snídaně tak dostane úplně jiný rozměr.
Reklama

Pokud stále snídáte to samé a chtěli byste vyzkoušet něco nového, máme pro vás recept na rychlé tvarohové rohlíčky se slunečnicovými semínky. Možná se vám podaří obelstít vaše nejbližší a naučit je pomocí křupavých rohlíčků jíst slunečnicová semínka. 

Nachází se v nich velké množství látek prospěšných pro lidské tělo. Přesněji obsahují 45 % oleje, vitaminy A, B, D a E, kyselinu citrónovou, vápník, železo, draslík, fluor, fosfor, zinek a hořčík a nechybí ani bílkoviny. Slunečnicová semínka je dobré zobat při kožních potížích. Pár lžiček semínek denně pomáhá při šerosleposti a zlepšují ostrost vidění. Součástí semen je navíc látka zvaná potaš, o které se říká, že je pro lidské srdce tím samým, čím je voda pro květiny.

Skvělý tip na víkendovou snídani

Pokud zatím semínka ve vašem jídelníčku chybějí, zkuste si na snídani upéct tvarohové rohlíčky se slunečnicovými semínky. Jsou bohužel návykové. Jestli je jednou nabídnete k snídani, budete je muset péct každou neděli.

Na tvarohové rohlíčky se slunečnicovými semínky budete potřebovat:

  • 200 g špaldové mouky
  • 250 g polohrubé mouky
  • 1 porci/vaničku měkkého tvarohu
  • 150 ml rostlinného oleje (ne olivového)
  • 125 ml mléka nebo vody
  • 1 prášek do pečiva
  • 1 lžička cukru
  • 1 lžička soli
  • 50 g slunečnicových semínek (na zdobení)

Postup přípravy:

Všechny suroviny kromě slunečnicových semínek smíchejte dohromady a vypracujte těsto. Podsypte si vál moukou a vyválejte asi 0,5 cm vysoký plát. Rovnoměrně ho posypejte semínky slunečnice, které pomocí válečku jemně zatlačte do těsta, aby nevypadla. Těsto rozkrájejte na přibližně 12 trojúhelníků a smotejte je jako rohlíčky. Smotávejte tak, aby byla semínka z venkovní části. Troubu předehřejte na 200 stupňů Celsia. Na plech položte pečící papír, rozložte rohlíčky a pečte dozlatova přibližně 20 minut. Po upečení můžete podávat rohlíčky samotné nebo s marmeládou či medem.

 

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články