Jídlo

Hrst třešní udělá s vaším tělem doslova zázraky. Naordinujte si třídenní kúru

Stačí hrst třešní denně a s vaším tělem se začnou dít zázraky

autor

Erika Tomanová

01. července 2021

 
FOTO / Depositphotos
Máte rádi třešně? Pak pro vás máme hned několik dobrých zpráv. Kromě toho, že jsou tyto plody doslova zosobněním léta, jsou i elixírem zdraví, který vám dodá energii a množství prospěšných látek. Pojďme si připomenout, co všechno obsahují a jak mohou pomoci našemu zdraví.
Reklama

Na třešních si lidé pochutnávali už za dob Římanů. Toto zázračné ovoce je skvělým zrojem všech možných vitaminů. Pomáhá bojovat proti stárnutím a navíc díky němu zhubnete. 

Co se ukrývá pod červenou slupkou

Třešně obsahují spoustu jódu, hořčíku, zinku, vápníku, železa, křemíku, fosforu a vitamínů C, E, B a velké množství jinak poměrně vzácného draslíku. Svou červenou barvu mají díky antokyanu, což je přírodní barvivo, které ve spolupráci s vitamínem C působí příznivě na vazivovou tkáň tak, že pospojuje vláknitou bílkovinu kolagen coby stavební prvek do podoby silné a pružné tkáně.

Právě tyto látky se pak starají i o zneškodnění volných radikálů a škodlivých typů enzymů. Tím nás třešně "pojistí" proti stárnutí pokožky, ale i proti zánětlivým procesům. Pokud vás to stále nepřesvědčilo, buďte si jistí, že tyto plody zlepší i vaši mentální svěžest a posílí imunitní systém. Již zmiňované červené barvivo má příznivý vliv také na krvetvorbu. 

Jak nám třešně pomáhají

Pravidelná konzumace třešní nám může pomoci s mnoha potížemi. Jednak doplníte všechny výše uvedené látky, takže budete zdravější a odolnější. Antokyany spolu s vitaminem C a dalšími složkami mají též silný antioxidační účinek.

Pod červenou slupkou třešní se skrývá řada důležitých vitaminů

Zpomalují také stárnutí buněk a uchovávají zdravé cévy. Antokyany se považují za látky schopné působit proti rakovině, a to jak preventivně, tak i při léčbě. Třešně by neměly chybět v jídelníčku osob s nemocnými játry, ledvinami a střevy. Působí velmi dobře i proti dně, protože pomáhají z těla vylučovat kyselinu močovou. Třešně snižují hladinu zánětů v těle, zlepšují krvetvorbu a vylučování vody z těla. Působí očistně, zlepšují trávení a obzvlášť se osvědčují proti zácpě. 

Třešně na hubnutí

K pročištění organismu se doporučuje jíst až 0,5 kg třešní denně, jejich sezóna je však velice krátká a v letošním počasí si s jejich sběrem musíme velmi pospíšit. Látky obsažené v třešních také neutralizují tukové substance, které se potom nedostanou sliznicemi do krve. Jsou tak nezanedbatelným pomocníkem ve snaze o shození alespoň několika přebytečných kil, což se krátce před obdobím plavek a koupání jistě hodí každému.

Třešňová kúra

Pokud si naordinujete očistnou kúru, během níž budete konzumovat hlavně třešně uvidíte, že už během 3 dnů se významně zlepší kvalita vaší pleti. Blahodárné účinky poznají i vaše játra a ledviny. Vaše tělo přestane zadržovat i zbytečně mnoho vody. Pozitivní výsledky uvidíte když si stoupnete na váhu. Jak na to? Dejte si třikrát až čtyřikrát denně půl kila třešní. K tomu nezapomeňte pít dostatek vody, nic jiného nejezte a výsledek by se měl dostavit.

Zdroj: Healthline.com, Food.ndtv.com

Další zajímavé články