Kultura a styl

Horoskop na tento týden: Berani, začněte realizovat své sny. Blíženci, navážete důležité kontakty. Střelci, potkáte životního partnera

Co vás čeká v týdnu od 16. 5. do 21. 5. 2022?

autor

Tereza Komárková

17. května 2022

 
FOTO / Depositphotos/ Unsplash
Úplněk dosáhl svého vrcholu sice už v pondělí ráno, ale jeho vliv bude přetrvávat celý týden. Můžeme pociťovat příval nové energie, a to především kvůli tomu, že na scénu vstupují Blíženci, kteří nám dají povolení se trochu více odvázat. V předchozí sezóně Býků jste tvrdě dřeli, tak si teď dopřejte také trochu zábavy a uvolnění.
Reklama

Co nás čeká tento týden? Máme se obávat, nebo naopak těšit na pozitivní události? Jaká máme dělat rozhodnutí a čeho se zdržet? To vám objasní náš dnešní horoskop na celý týden. A i když se vám dnešní předpověď nebude líbit, podle astrologa Víta Kuntoše si s tím nemusíte dělat příliš velké starosti. "Nikdo není pouhou loutkou rozmarů hvězd nebo snad dalších vyšších mocí. Hvězdy nám nabízejí různá východiska a ukazují nám možné cesty, ovšem co ve skutečnosti bude, nebo nebude, máme pouze ve svých rukou. Naše individualita, jednání či myšlenky jsou tím, co určuje náš osud. Hvězdy jsou tu jen proto, aby nám ukázaly, jak se lépe orientovat ve svém životě," vysvětlil astrolog Vít Kuneš.

Beran (21. 3. až 20. 4.)

Tento týden pro vás začne vášnivě, milí Berani. Již dlouho jste své sny bedlivě střežili ve své hlavě a nyní je na čase je začít realizovat. Neobejde se to sice bez určitých obětí, ale rozhodně se můžete připravit na to, že to bude stát za to. Následujících několik týdnů však dávejte pozor na své úspory, abyste v rámci užívání si života nepřišli o všechno. Každý nákup si proto dobře promyslete a raději se třikrát vraťte, než abyste neuváženě nakupovali vše, co vám přijde pod ruku.

Býk (21. 4. až 21. 5.)

Jestliže se už dlouho rozhodujete, že na sobě chcete něco změnit, tento týden je "ten týden". Ve čtvrtek totiž Slunce ve vašem znamení vyladí Pluto v Kozorohu, což rozzáří váš život a myšlenky v několika různých oblastech. Najednou uvidíte vše v jasných barvách a budete dělat samá dobrá rozhodnutí. V rámci osobní transformace se zaměřte spíš na to, jakým člověkem chcete být, než na to, co z toho vytěžíte materiálně. 

Blíženci (22. 5. až 21. 6.)

Jakmile vstoupí v pátek Slunce do vašeho znamení, stane se z vás rázem člověk překypující sebevědomím. Vaše osobní kouzlo vám tento týden pomůže překonat každou nepříjemnou situaci a díky svému důvtipu poznáte nové lidi, kteří vás v budoucnosti mnohé naučí. Tento týden je také skvělým obdobím pro změnu identity nebo image. Přemýšlíte už dlouho o novém účesu? Jděte do toho!

Rak (22. 6. až 22. 7.)

Tento týden sice není tím nejlepším obdobím k vycestování, ovšem nic vám nebrání ponořit se do plánování budoucích cest. Chystáte se v létě k moři? Už teď můžete začít plánovat, kam se vydáte, co navštívíte, zpracovat si seznam věcí, které nesmíte při cestě za dobrodružstvím zapomenout zabalit a podobně. Sezóna Blíženců ovšem přináší jisté nepříjemnosti v pracovní oblasti, proto čekejte nepříjemnosti ve vašem zaměstnání. I sociální situace mohou být v tomto týdnu vyostřenější a mohou vám vybíjet vaše emocionální baterie. Zkuste si se svými blízkými víc promluvit o tom, co vás trápí a co vám ubližuje.

Lev (23. 7. až 22. 8.)

V práci na vás čekají nové povinnosti, které přeberete doslova s grácií. Možná kvůli tomu budete muset změnit určité návyky, ale bude to stát za to. V několika následujících týdnech můžete potkat lidi, kteří vám budou v budoucnu velmi užiteční, a to především proto, že vám pomohou navázat velmi důležité kontakty. S koncem týdne to může s vaší kariérou trochu zamávat, což může být velmi nepříjemné, ale i přínosné. Zamyslete se nad tím, jestli sedíte na správné židli a zda není na čase posunout se zase někam jinam.

Panna (23. 8. až 22. 9.)

Cítíte silné emocionální spojení s určitou osobou? Jste zamilovaní? Nebojte se vyjít se svou pravdou na povrch. Tento týden je k tomu doslova předurčen. Rovněž můžete navázat výjimečná přátelství či pracovní partnerství. I kvůli tomu se můžete posunout ve vaší kariéře mnohem dál, když uděláte ty správné kroky. Bude vás k tomu povzbuzovat Slunce, které se tento týden bude nacházet ve vaší kariérní zóně.

Váhy (23. 9. až 23. 10.)

Čeká vás důležitý rozhovor s vaším životním partnerem. Pečlivě proto volte správná slova a buďte upřímní. Ať už se chystáte k životnímu rozhodnutí, nebo podepisujete důležitou smlouvu, vyložte na stůl všechny karty a bojujte, abyste dosáhli svých vysněných cílů. Raději si však tento týden nepůjčujte žádné peníze a nekupujte nic, co není důležité. Až totiž v neděli vstoupí Merkur do Býka, mohli byste učinit rozhodnutí, které by vám přineslo vážné dluhy.

Štír (24. 10. až 22. 11.)

Všechno se dá zvládnout lépe, když na to nejste sami. Spolupráce a vycházení s ostatními členy kolektivu je pro vás tento týden zásadní. Jakmile v pátek vstoupí Slunce do Blíženců, můžete se připravit na důležité změny, které budou mít vliv na všechny aspekty vašeho života. Přijměte je ale s úctou jako dar a nesnažte se proti nim bojovat. Mohou vás totiž leccos naučit.

Střelec (23. 11. až 21. 12.)

Váš celoživotní partner na vás číhá doslova za rohem. Udělejte tento týden důležitý krok, oslovte ho a začněte svůj životní vztah právě teď. Následující měsíc pak prožijete velice romantické dny plné emocí, lásky a pocitů souznění. Naopak se postavte svým špatným návykům a změňte je právě teď. Sice vám to může způsobit nepříjemné potíže, které ovšem vyváží prožívaná láska.

Kozoroh (22. 12. až 20. 1.)

Začněte na sobě pracovat, abyste si vytvořili lepší návyky, a naopak se zbavili těch špatných. Můžete zkusit i nové aktivity, začít být více produktivní a navázat jistá přátelství v pracovní sféře. Pokud se však pustíte do všeho najednou, může pro vás být těžké zůstat disciplinovaní a soustředění. Konec týdne vás však může dostat do situace, že vám nebude nic přinášet radost. Toto období však velmi brzy odejde, proto to předčasně nevzdávejte a najděte si k překlenutí tohoto období nějaký relax.

Vodnář (21. 1. až 20. 2.)

Snažte se nepřestávat vyjadřovat svůj talent a schopnosti, které vás odlišují od ostatních, i když to bude někdy těžké. Zajděte se inspirovat na koncert, do muzea nebo zkuste jiný druh umění či hudební nástroj, než který ovládáte. Hvězdy vám budou přát. Jen si dejte pozor na komunikaci v rodině, protože jakmile vstoupí v neděli Merkur do Býka, může vás čekat rodinné drama.

Ryby (21. 2. až 20. 3.)

Jakmile se tento týden spojí Mars s Neptunem v Rybách, začnete cítit neutuchající vášeň, která vám dodá sílu k realizaci nových začátků a realizaci dávných snů. Uvědomíte si, jaký život pro sebe chcete a začnete dělat vše, abyste ho dosáhli co nejdříve. Možná budete potřebovat pomoc od své rodiny, proto si o ni nebojte s prosbou říci.

Zdroj: Autorský článek, další zdroje: horoscope.com, elle.com.

Další zajímavé články