Pití

Hroznový džus. Skvělý pomocník při infekci močových cest i detoxikaci krve

Hrozny obsahují resveratrol a polyfenoly, což jsou silné antioxidanty

autor

Klára Sanders

02. dubna 2021

 
FOTO / Depositphotos
Hroznový džus je bezesporu našemu zdraví velmi prospěšný. Je velice sladký a obsahuje mnoho vitamínů, ale také resveratrol, což je antioxidant, který je podle mnohých studií účinný proti některým typům rakoviny.
Reklama

Hrozny patří mezi lahodné ovoce, které je bohatým zdrojem vitamínů A, C, B6 a kyseliny listové. Obsahují základní minerály, jako je draslík, vápník, železo, fosfor, hořčík a selen. Hrozny také obsahují flavonoidy, které jsou velmi účinné antioxidanty. Pití hroznového džusu, popřípadě konzumace hroznů, je skvělým způsobem, jak tyto živiny dostat do těla. 

Důležité antioxidanty

Hrozny obsahují resveratrol a polyfenoly, tedy silné antioxidanty, které působí proti oxidativnímu stresu, čímž snižují riziko vzniku chronických onemocnění. Kromě toho obsahuje bioaktivní sloučeniny, které spolu s vitamíny a minerály mají čisticí a protizánětlivé účinky.

Hroznový džus snižuje hladinu cholesterolu

Proč pravidelně pít hroznový džus? Díky významnému obsahu vlákniny, vody a polyfenolů totiž hroznová šťáva podporuje správnou funkci kardiovaskulárního systému. Resveratrol zase zabraňuje oxidaci špatného cholesterolu (LDL) v tepnách, čímž zabraňuje jeho usazování na stěnách tepen, jejich zužování a následnému ucpávání.

Pokud se chcete vyhnout zdravotním problémům, jakým ucpávání tepen bezesporu je, dopřejte si hroznovou šťávu alespoň 2-krát týdně.

Pomáhá detoxikovat krev

Hroznová šťáva je významným zdrojem vitaminu C, draslíku a již zmíněných polyfenolů, které jsou nezbytné pro stimulaci detoxikace krve. Tyto složky podporují správné fungování lymfatického systému, který je zodpovědný za filtrování a odstraňování toxinů a těžkých kovů z krve. Navíc hroznová šťáva zklidňuje podráždění žaludeční sliznice a pomáhá obnovit přirozené pH krve.

Skvělý pomocník při infekci močových cest

Díky svým účinkům je tento přírodní nápoj skvělým doplňkem při neutralizaci vlivu bakterií, které způsobují infekce močových cest. Obsahuje protizánětlivé látky, které obnovují zdraví tkání, minimalizuje tak příznaky jako je bolest, či pálení při močení. Díky svým diuretickým vlastnostem přispívá k podpoře produkce moči, což usnadňuje eliminaci bakterií, které způsobují zánět močových cest. A navíc, resveratrol působí jako přirozené antibiotikum, proto se doba léčby močových cest při jeho pravidelném užívání zkrátí. 

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články