Pití

Zázračný nápoj z medu a skořice pomůže s hubnutím. Dejte si ho každé ráno a kila půjdou dolů sama

Skořice nastartuje metabolismus a snižuje hladinu cukru v krvi

autor

Kateřina Kofroňová

13. října 2021

 
FOTO / Pexels
Skořice je oblíbeným kořením, které tak nějak patří k podzimu. Její nezaměnitelná vůně skvěle doplňuje jablečný, švestkový či dýňový koláč, ale skvěle se hodí i do ranních vloček, smoothies, čajů, ba dokonce i kávy. Má nespočet skvělých vlastností, ochrání vás před nemocemi a navíc pomáhá s hubnutím.
Reklama

Skvělá pro nakopnutí imunity

Skořice má velké množství blahodárný účinků na náš organismus a proto je často používaná nejen v čínské medicíně. Má antivirové, antibakteriální a protiplísňové účinky, obsahuje antioxidany, které chrání tělo před různými nemocemi a podporují imunitní funkci těla. Díky svým probiotickým vlastnostem zlepšuje zdraví střev, snižuje krevní tlak a hladinu cukru v krvi. To ale není všechno, co toto zázračné koření dokáže.

Med a skořice patří k sobě

Hledáte-li způsob, jak zcela přirozeně zhubnout nějaké to přebytečné kilo, troufáme si říci, že jste ho právě našli. Díky svým schopnostem zrychlit metabolismus a snižovat hladinu krevního cukru nám totiž může pomoci odbourat pár přebytečných kilogramů.

Jak to funguje

Podle studie z roku 2017 obsahuje skořice látku cinnamaldehyd, která může aktivovat termogenezi, neboli spalování tuků a jejich přeměnu na teplo. Tím dochází k vyšší spotřebě kalorií, což má za následek úbytek na váze. Další studie zjistila, že nahrazení klasického cukru medem může zabránit přibývání na váze a v jiné studii se zase dozvíte, že med může aktivovat hormony, které potlačují chuť k jídlu. Připravit si nápoj s medem a skořicí je tudíž skvělý způsob, jak si po ránu pochutnat, nastartovat metabolismus a ještě nepřibrat. Když do něj přidáte trochu mléka, potěšíte všechny svoje chuťové pohárky.

Nápoj na každý den

Místo ranního černého čaje se dvěma lžičkami cukru, který jen ukojí vaši žízeň, si připravte nápoj, který toho umí zdaleka více. Budete potřebovat jen šálek vroucí vody, ve které rozmícháte 1/2 lžičky skořice. Nechte vychladnout a poté v něm rozmíchejte lžičku organického medu. To je vše. Pokud vám vadí přítomnost jemných kousků skořice, můžete nápoj scedit přes plátýnko.

Správné načasování

Pro optimální shazování přebytečných kilogramů je také dobré vědět, kdy si skořicový nápoj dopřát. Chcete-li zlepšit trávení a nakopnout metabolismus, začněte s tímto nápojem den a dopřejte si ho každé ráno před snídaní. Pokud budete medovoskořicový nápoj popíjet mezi jídly, nebudete mít chutě na nezdravé pochutiny a vystačíte si s lehkou zdravou svačinkou. Skořice a med vám také může dodat energii potřebnou před cvičením a naopak před spánkem zabrání vašim nočním návštěvám lednice.

Pokud jde o dosažení a udržení zdravé hmotnosti, všichni moc dobře víme, že jinak než cvičením a zdravou stravou to nepůjde. Popíjení skořicového nápoje vás nezbaví do měsíce deseti kilogramů, ale může vám pomoci urychlit odbourávání tuků z celého těla.

Zdroj: timesnownews.com, livestrong.com, bbcgoodfood.com.

Další zajímavé články