Tipy a triky

Skladba jídelníčku prý dokáže ovlivnit i pohlaví dítěte

Lidé se snažili ovlivnit pohlaví svého dítěte již celá tisiciletí

autor

Klára Sanders

21. března 2021

 
FOTO / Pixabay
Existuje mnoho rad a triků, jak ovlivnit pohlaví dítěte. Pokud tedy toužíte po holčičce nebo chlapečkovi zbystřete. Je tu další možnost, a to ovlivnit pohlaví dítěte stravou.
Reklama

Po celá tisíciletí se lidé snažili ovlivnit pohlaví svého dítěte. Zatímco dříve vyzdvihované metody ovlivňování pohlaví dítěte při oplodnění zatím nebyli vědci schopni prokázat, s touto metodou se jim to daří.

Příroda má tu největší moc

Zda se vám narodí chlapeček nebo holčička, je dáno tím, která spermie dorazí k vajíčku jako první a oplodní jej. Pokud je to spermie nesoucí chromozom Y, bude to kluk, jestliže je to spermie s chromozomem X, narodí se holka. Přirozenou cestou to neovlivníte, ale můžete preferovanému pohlaví jít naproti a zvýšit pravděpodobnost, že se vám vytoužená holčička nebo chlapec podaří. 

Ženy mají tužší kořínek

Stejně jako jsou spermie nesoucí chromozom X (tedy spermie, které „vyrábí“ holčičky) odolnější a jejich životnost je mnohem delší než u spermií s chromozomem Y, jsou i ženské zárodky mnohem odolnější než ty mužské. V časech bídy je pravděpodobné, že matčin organismus dá vzniknout spíš holčičce, jelikož ženské pohlaví je sázkou na jistotu. Naopak v období blahobytu je pravděpodobnější, že se narodí chlapec. To, co jíme a v jakém množství, ukazuje našemu tělu, v jakém období se právě nacházíme a ono se podle toho zachová.

Strava dokáže mnohé ovlivnit

Podle studií prováděných univerzitami v Oxfordu a Exeteru je vyšší pravděpodobnost, že ženy, které se snaží otěhotnět a mají jídelníček s vyšším obsahem kalorií, zplodí chlapečka. Pokud dodržují stravu s nižší hladinou glukózy a sacharidů, bude to stačit i na holčičky. Vědci dokonce přišli s tím, že pro chlapečky je vhodné konzumovat 2 413 kalorií denně a pro početí holčiček stačí jen 2 283 kalorií.

Proč to tak je? Nedostatek glukózy, tedy hlavního zdroje energie, způsobí, že tělo matky vstoupí do nouzového režimu a předpokládá, že panuje všeobecná bída. V rámci nejvyšší životní priority - zachovat živočišný rod, bude tělo produkovat pouze samičí pohlaví. Konzumovat pouze sacharidy, nebo jejich příjem záměrně zvyšovat však také není správnou cestou. Může to vést i ke zdravotním komplikacím.

Krásná náhoda

Tak jako tak vám ale každý lékař řekne, že pohlaví vašeho dítěte je dílem náhody a že jakákoliv snaha o jeho ovlivnění je nereálná a zbytečná a budoucí matku akorát stresuje. Pokud se vám podaří otěhotnět, berte i to jako obrovský úspěch. Spousta žen se dvou čárek na těhotenském testu nikdy nedočká a přitom by byly vděčné za jakékoliv pohlaví.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články