Zdraví

Potraviny, které mají úžasný vliv na naše vlasy

Vlasy potřebují vyživit nejen z venku, ale i zevnitř

autor

Klára Sanders

13. února 2021

 
FOTO / Depositphotos
Vlasy potřebují vyživit nejen z venku, ale i zevnitř. Záleží tedy nejen na vlasové kosmetice, kterou používáme, ale také to, co jíme, se projeví na kvalitě našich vlasů. Přinášíme vám několik potravin, které je do jídelníčku dobré zařadit.
Reklama

Pokud chcete omezit vypadávání vlasů a podpořit jejich růst, pomohou vám tyto potraviny:

Tuňák a losos

Losos nebo tuňák. Tyto speciality by ve vašem jídelníčku rozhodně neměly chybět. Obsahují totiž mastné kyseliny, které pomáhají jak vlasům, tak i  kostem. Dodávají potřebné živiny a vlasy krásně posilní.

Vejce

Použitím vajec dodáte vlasům krásný lesk. Smíchejte například žloutek a tři lžíce oleje, rozšlehejte a naneste na vlasy. Nechejte půl hodiny působit, pak opláchněte a umyjte si je. Uvidíte, jak budou krásně hebké a lesklé. Od kořínků až ke konečkům.

Vlašské ořechy

Jsou vynikající v buchtě, ale mají dobrý vliv na kvalitu vlasů. Obsahují totiž omega 3-mastné kyseliny a zinek, tedy nevyhnutelné složky pro jejich lesk a zdraví.

Fazole a hrách

Říkáte si, jak mohou tyto luštěniny prospět vašim loknám? Jednoduše, pomohou vám proti jejich vypadávání. A to v případě, kdy vám chybí bílkoviny. Fazole a hrách jejich úbytek v těle nahradí.

Zelí

Zelí obsahuje velké množství vitamínů a minerálních látek, které vlasy jednoduše potřebují a nejen ty. Zelí byste zkrátka měli zařadit do  jídelníčku.

Ovesné vločky

Jako prevenci proti vypadávání vlasů zvolte ovesné vločky. Jsou zásobárnou složky biotin, který právě vypadávání vlasů pomáhá zabránit.

Špenát

Špenát má mnoho vynikajících účinků, pro které je dobré tuto zdravou zeleninu neopomíjet. Je vynikající nejen v syrovém stavu, ale i po úpravě. Má skvělé účinky na pleť, kosti a trávení, ale také na vlasy. A proč? Protože obsahuje antioxidanty a minerály a ty mimo jiné bojují i proti vypadávání vlasů.

Mrkev je skvělá nejen na oči

Protože vlasy produkují maz, který je chrání proti venkovním vlivům, potřebují dostatek přirozeného maziva. A ten produkuje vitamín A, kterého je mrkev doslova zásobárnou. Je obsažen v hojném množství v beta-karoteně, který se získává z mrkve.
 

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články