Tipy a triky

Skvělý tip, jak se rychle zbavit černých teček na nose. Smíchejte osvědčené trio potravin a máte po problému

Ovocné masky jsou oblíbené a super účinné

autor

Erika Tomanová

18. listopadu 2020

 
FOTO / Depositphotos
Asi nám dáte za pravdu, že s černými tečkami na nose mnoho parády nenaděláte. Nejenže nevypadají atraktivně, ale je i obtížné se jich zbavit bez toho, aby se vám kůže zanítila. Máme pro vás tip, jak se problému zbavit pomocí tří věcí, které běžně míváte doma ve spíži.
Reklama

Každému příroda nadělila jinak. Někdo má nádhernou sametovou pleť, jiný se celý život potýká s nevzhledným akné. A co vlastně jsou černé tečky na nose a jak vznikají? V podstatě jde o ucpané vlasové folikuly, ve kterých se usazuje nadbytečný kožní maz, ale i odumřelé buňky či nečistoty z povrchu pleti nebo z prostředí, ve kterém se člověk nachází. Ale nejsou úplnou pohromou, když víte, jak je odstranit. Máme pro vás ověřený trik, který opravdu funguje.

Tři správné ingredience 

Co pomáhá na černé tečky? Zkuste použít 3 ingredience, které je zničí. Stačí zajít do kuchyně a vzít si z ní tři věci, které máte doma většinou po ruce.

Trio č. 1

Budete potřebovat tři potraviny, které se nachází v každé domácnosti.

  • citron
  • med
  • jedlá soda

Postup je jednoduchý. Citron rozřízněte na polovinu. Na jednu půlku naneste trošku medu a jedlé sody. Poté si s ním udělejte peeling obličeje. Nezapomínejte, že pleť byste měli mít očištěnou a zbavenou nánosů make-upu.

Jak to funguje?

Každá z těchto tří věcí má své jedinečné vlastnosti, které prospívají pleti. A ve společné kombinaci dokáží mnohem víc. Citronová šťáva je antibakteriální, čili pomáhá zmírnit zánětlivé procesy na pleti a zároveň dokáže sjednotit tón pleti. Med působí rovněž antibakteriálně, ale navíc pleť zvlhčuje, zklidňuje a léčí její podráždění. A konečně soda bikarbona působí jako peeling, který dokáže z pleti odstranit odumřelé kožní buňky a pleť vyčistit. 

Po vyčištění můžete ještě zkusit aplikovat na pleť citronovou šťávu. A důvod? Černé tečky jsou způsobeny otevřenými póry, a tak jejich „smrštění“ může pomoci. Citronová šťáva je adstringentní látka, která smrštění výrazně podpoří. A navíc chrání i proti slunečnímu záření. Pokud máte citlivou pokožku, můžete zředit citrónovou šťávu trochou čisté vody.

Trio č. 2

Pokud doma nemáte med či sodu, máme pro vás ještě jeden tip. Zde použijete: 

  • 1 lžíce vody
  • 1 lžíce soli
  • ½ lžíce citronové šťávy

Všechny tři ingredience pořádně smíchejte a poté aplikujte na vaši tvář a zhruba 2 - 4 minuty masírujte krouživými pohyby. Pak už jen stačí pokožku opláchnout a očistit čistícím gelem, který běžně používáte.

Náš tip:

S problémem v podobě černých teček pomůže i něco tak obyčejného, jako je několik kostek ledu, se kterými si budete lehce masírovat postižená místa. Možná budete překvapeni, ale po pár minutách se vaše pokožka stane pružnější, nadměrný maz zmizí a póry se o něco zmenší.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články