Tipy a triky

Použité pytlíky od čaje nemusíte hned házet do koše. Dají se ještě prakticky využít

Pokud čajové sáčky usušíte, mohou vám být vhod pro vaše boty

autor

Klára Sanders

22. února 2021

 
FOTO / Pixabay
Čaj pije mnoho z nás ráno k snídani a někdy i během dne. O použité čajové pytlíky tedy není nouze. Není nutné je hned vyhazovat. Najdete pro ně v domácnosti nečekané využití.
Reklama

Použité čajové sáčky lze využít na různé věci. Zde vám přinášíme několik tipů, jak se sáčky naložit. 

Vysušené sáčky dejte do bot

Pokud čajové sáčky usušíte, mohou vám být vhod pro vaše boty. Jakým způsobem? Když usušené sáčky vložíte na noc do bot, nasají na sebe nadměrnou vlhkost a také zápach, takže se vám v nich tolik nebude potit noha a ani nebudou smrdět.

Mytí nádobí

Čajový sáček je užitečný i při umývání nádobí. Můžete s ním vyčistit špinavé nádobí i bez použití chemických látek. Přitom ani nemusíte nic na sílu drhnout. Stačí jen ponořit nádobí na noc do dřezu plného vody, vhodit tam pytlík čaje a ráno snadno smyjete všechnu mastnotu i nečistoty.

Studené obklady

Účinky čaje při nachlazení zná asi každý, ale je i další zdravotnickou pomůckou. Obsahuje totiž tanin, který pomáhá odstranit zánět, podráždění a otoky. Proto použité sáčky přikládejte na problematická místa. Studené obklady pomáhají i proti škrábancům, modřinám a pozitivně působí i na skvrny nebo váčky pod očima.

Místo deratizátora

Vůně čaje pomáhá zahnat i malé hlodavce, pavouky a hmyz. Pokud s nimi máte problém, můžete na ně použít čajovou taktiku. Rozmístěte čajové sáčky v bytě nebo domě tam, kde se tato nepříjemná havěť objevovala. Pak už by s tím měl být nadobro konec.

Zápach v lednici

Pomocníkem mohou být sáčky i v ledničce. Mnohdy se stane, že ji otevřete a potýkáte se s nepříjemným zápachem. A právě tady může nastoupit na scénu opět použitý čajový sáček. Bude absorbovat pachy ze všech potravin a udržovat rovnováhu vlhkosti. Výsledkem pak bude mnohem lepší vůně!

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články