Zdraví

Skvělé dietní triky pro štíhlé nohy. Vybírejte si ty správné potraviny a na jaře vyrazte v krátké sukni

Krásné štíhlé nohy jsou snem každé ženy

autor

Anna Janoušková

26. února 2022

 
FOTO / Unsplash
Jaro se blíží a s ním i odhalování nohou v krátkých šatech, sukních a kraťasech. Pokud se toho bojíte jako čert kříže, protože máte pocit, že jste v zimě pár kilo přibrali, začněte se na své nohy soustředit už teď. Výběr vhodné stravy může s vaším trápením pomoci a přispět k celkové spokojenosti. Správnými dietními návyky navíc docílíte toho, že budou vypadat dobře nejen vaše nohy, ale také zbytek těla.
Reklama

Štíhlé nohy jsou ozdobou každé ženy a v krátké sukni nebo upnutých džínách vypadají zkrátka dobře. Pokud však chcete shodit nějaké to kilo, počítejte s tím, že společně s vašima nohama bude hubnout i zbytek těla. Proto pokud chcete, aby hubla konkrétní část vašeho těla, je potřeba zvolit současně s jídelníčkem vhodný typ pohybu. Chcete-li hubenější nohy, nejlepším, co můžete udělat, je zařadit do vašeho dne pravidelné procházky. Pokud chcete svalnatější lýtka, stehna, nebo hýždě, bude potřeba zařadit i pravidelné každodenní posilování.

Počítání kalorií

Pro zeštíhlení nohou je důležité jíst správné množství kalorií pro váš věk, pohlaví a úroveň aktivity. Jezení příliš mnoho kalorií způsobuje, že tělo ukládá přebytečné množství tuku, což se nepříjemně projeví  jak na vašich nohou, tak na zbytku těla. Obecně platí, že ženy potřebují méně kalorií než muži. Ženy ve věku 19 až 30 let potřebují asi 2 000 až 2 200 kalorií denně při mírné aktivitě. Muži v tomto věku potřebují 2 600 až 2 800 kalorií denně. Jak dosáhnete věku 31 až 50 let, potřeba kalorií klesá. Muži tohoto věku potřebují pouze 2 400 až 2 600 kalorií a ženy 2 000 kalorií denně. Ženy nad 50 let potřebují 1800 kalorií a muži 2200 až 2400 kalorií.

Zdravé jídlo

Zhubněte na nohou a spalte tuky tím, že budete vybírat zdravější potraviny. Například místo své oblíbené vysoce kalorické svačiny jezte čerstvé ovoce nebo zeleninu s jogurtem a pokuste se najít dietnější varianty vašich svačinek. Tyto potraviny obsahují vysoké množství vlákniny, která vás zasytí na dlouho a potlačí pocit hladu a chutě na nezdravé potraviny. Dobrou volbou jsou také libové zdroje bílkovin, jako je bílé maso a ryby. Jezte nízkotučné mléčné výrobky, jako je jogurt, tvaroh a odstředěné mléčné výrobky.

Potraviny spalující tuky

Některé potraviny mají tu schopnost, že pomáhají spalovat tuky a přispívat tak k hubnutí celého těla včetně nohou. Svkělý je třeba losos, kterého byste si měli dopřávat klidně dvakrát týdně. Toto jídlo obsahuje vysoké množství omega-3 mastných kyselin a zefektivňuje funkci vašeho metabolismu. Jezte také potraviny bohaté na mononenasycené tuky, které zvyšují váš bazální metabolismus, což rovněž podporuje spalování tuku. Mononenasycené tuky se nacházejí v potravinách, jako je avokádo, olivový olej a ořechy.

Potraviny, kterým je třeba se vyhnout

Pokud máte rádi sladké nápoje, jako jsou minerální ochucené vody nebo džusy, naučte se jim obloukem vyhýbat, nebo je alespoň omezovat. Můžete smíchat půl šálku džusu s půl šálkem vody, abyste počet kalorií snížili. Vyhněte se také potravinám s vysokým obsahem nasycených tuků, které navíc přispívají ke zdravotním problémům. Místo smažení svá jídla raději připravujte v troubě, nebo se naučte vařit taková jídla, která stačí pouze krátce orestovat na lžíci olivového oleje.

Zdroj: livestrong.com, eatthis.com.

Další zajímavé články